Zapraszamy Państwa do śledzenia aktualności, które publikujemy na bieżąco na naszej stronie na Facebooku

fb facebook znajdź nas na facebooku

Aktualności

Informacje z MSZ 11.01.2022

Na prośbę Ambasady Republiki Kazachstanu w Polsce publikujemy oficjalne stanowisko władz Kazachstanu w sprawie ostatnich wydarzeń.

Czytaj więcej

Wieczór Kazachstanu w Katowicach - relacja 08.07.2019

4 lipca Klubokawiarnię Strefa Centralna w Katowicach wypełnił klimat Azji Centralnej. „Wieczór Kazachstanu”, zorganizowany w ramach Festiwalu Muzyki Świata „Ogrody Dźwięków”, przybliżył uczestnikom wielki i daleki kraj bezkresnych stepów, pustyń, krystalicznych jezior i rozległych pasm górskich.

Czytaj więcej

Wieczór Kazachstanu 19.06.2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „Wieczór Kazachstanu”. Wydarzenie poświęcone promocji kultury i turystyki Kazachstanu, które odbędzie się 4 lipca 2019 r., organizujemy w ramach Festiwalu Muzyka Świata Ogrody Dźwięków - prezentacja: Ałmaty – Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO we współpracy z Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Czytaj więcej

Otwarcie Konsulatu Honorowego Kazachstanu w Katowicach 14.05.2019

14 maja 2019 r. w Filharmonii Śląskiej odbyły się uroczystości nadania tytułu konsula honorowego Kazachstanu na obszar województwa śląskiego i łódzkiego Arturowi Niziołowi. Uroczystości poprowadził ambasador Kazachstanu w Polsce Margulan Baimukhan. Zaproszeni goście usłyszeli o egzotycznym dla większości z nas kraju, z którym Polska dynamicznie rozwija współpracę gospodarczą, kraju odwiedzanym przez coraz większą liczbę naszych rodaków i nadal zamieszkanym przez Polaków z rodzin deportowanych w latach 30. i 40. XX stulecia.

Czytaj więcej